İşe Giriş Sağlık Raporu | Göztepe Metro OSGB

İşe Giriş Sağlık Raporu

service

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasasına göre işveren işe girişlerde ve iş değişikliğinde işin yapısına , sektöre ve çalışma ortamına göre iş yeri hekiminin uygun gördüğü sağlık tetkiklerini yaptırmak ile yükümlüdür.

Göztepe Metro OSGB olarak firmanızın  merkezinde işe giriş sağlık raporu iş yeri hekimlerimiz ile, sağlık tetkiklerini mobil sağlık hizmetleri ile İşe Giriş Sağlık Raporu sağlamaktayız.

İşe Giriş Sağlık Raporu istenen tetkikler

İşe Giriş Sağlık Raporu hizmetimiz kapsamında sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz aşağıda yer almaktadır.

Akciğer Grafisi

Verem, tüberküloz vb. hastalıkları teşhis etmek için akciğerlerin röntgeni çekilerek göğüs hastalıkları tarafından raporlandırılır.

Odiometri (İşitme testleri)

Özellikle üretim yapan gürültülü işlerde veya şantiyelerde çalışanlardan ve işe girişte çalışanın işittiği ses seviyesini ölçmek için yapılır.

Solunum Fonksiyon Testi (SFT)

Nefes darlığı, astım, KOAH hastalıkları gibi solunum yolu rahatsızlıklarını teşhis etmek için solunum fonksiyon testi genelde her sektörde yapılmaktadır.

Portör Muayenesi

Gıda sektöründe üretim ve sunum tarafında çalışanlar ve insana temas eden ürünlerin hazırlanması paketlenmesi vb. işlerde çalışanlardan burun boğaz ve gaita kültürü alınarak mikroskobik ortamda incelenerek bulaşıcı bakteri üremesi olup olmadığı tespit edilmektedir.

Tetanoz Aşı Uygulaması

Clostridium tetani adlı ölümcül bakterinin açık yaralardan vücuda girmesiyle (iğne batması, kesikler vb.) meydana gelir. Korunmak için tetanos aşı uygulaması belirli dozlarda bağışıklık kazanması sağlanır.

Tam Kan Sayımı (Hemogram)

Kandaki lökosit sayısı ve çeşitli parametreler analiz edilerek çalışanın genel sağlık durumu değerlendirilir. Tam kan sayımı ile anemi (kansızlık), kanda enfeksiyon, lösemi, virus dahil bir çok kanla ilgili rahatsızlığın tespit edildiği kan testidir. 

Açlık Kan Şekeri (AKS)

Çalışanın açlık durumunda kanında yer alan glikoz miktarının ölçülmesidir. Kan şekerinin yüksek çıkması halinde kişide diyabet (şeker hastalığı) görülme olasılığı vardır.

EKG

El, ayak bileği ve göğüse yapıştırılan elektrotlar aracılığı ile kalp atışlarını ritm olarak tespit edilmesi sağlanır. EKG çekimi sayesinde kalbin çalışması ve ritm bozuklukları var ise tespit edilmektedir.

Göz Muayenesi

Göz merceğinin ışığı kırma oranına göre kişi net göremez ve gözlük ihtiyacı ortaya çıkar. Göz muayenesi sayesinde renk körlüğü, katarakt ve görme bozuklukları tespit edilmektedir.